Nákup nad 99€ Vám doručíme ZADARMO

Aký dlhý box vybrať na krátky hatchback?

Pri rozhodovaní aký veľký box potrebujete musíte vziať do úvahy aj to, na aké auto ho umiestnite.  Okrem otázky, či Vám box na auto vojde a či otvoríte kufor, je rovnako dôležitá aj otázka ako bude box na aute vyzerať. Práve preto sme pre Vás nafotili rôzne dĺžky boxov na rovnakom aute.  Veríme, že Vám tento návod pomôže v rozhodovaní.

Ak máte iný typ automobilu, pozrite si naše ďalšie články:

Akú dĺžku boxu vybrať pre rodinné kombi?

Akú dĺžku boxu vybrať na elegantný sedan?

Špeciálne u krátkych hachbackov s malým kufrom je strešný box praktickým rozšírením prepravnej kapacity. Ako uvidíte, aj na krátke auto je možné umiestniť priestranný a dlhý box, ktorý na ňom bude vyzerať dobre. 

1. Box s dĺžkou 130cm - Northline Adventure 130 je nakratší box v našej ponuke ktorý v podstate "nesvedčí" žiadnemu autu. Je to však voľba zákazníkov pri špecifických potrebách a jeho obrovskou výhodou sú minimálne nároky na skladovanie. Box sa už nepredáva no jemu podobný model s dĺžkou 131cm je Nothline Yetti.

H1

 

2. Box s dĺžkou 190cm - Northline ECOspace Antracit - Pri tejto dĺžke boxu nemusíte vôbec riešiť problém, či otvoríte dvere kufra. prepravíte pri tom v ňom aj lyže do dĺžky cca 170 - 175cm.

H2

H3

 

3. Box s dĺžkou 200cm - Envio Neox B/SG (box už nie je v ponuke)

 - aj pri dĺžke 200cm pohodlne otvoríte kufor, pri čom box nemusí byť vysunutý veľmi dopredu.

H4

H5

 

4. Box s dĺžkou 205cm - Northline Tirol 420 - rovnako aj pri dĺžke 200cm pohodlne otvoríte kufor, pri čom box nemusí byť vysunutý veľmi dopredu. Konkrétne pri tomto modeli tak rozšírite prepravnú kapacitu auta o ďalších 420l.!!!

H6

H7

 

5. Box s dĺžkou 215cm - Packline NX 215 - aby ste mohli otvoriť dvere kufra, tento box musíte posunúť už výraznejšie dopredu, je to však ešte stále prijatelné.

H8

H9

 

6. Box s dĺžkou 232cm - Thule Touring Alpine (box už nie je v ponuke

 - ide o extrémne dlhý box, tu sme už mali problém s úplným otvorením dverí kufra. Bolo by síce možné posunúť box viac dopredu a dvere by sa dali otvoriť, už to však nedoporučujeme.

H10

H11

 

Veríme, že Vám tento článok pomôže pri rozhodovaní. Budeme radi ak sa s nami podelíte (v diskusii pod článkom) o názor. Pýtajte sa, ak okrem dĺžky riešite pri výbere boxu aj inú dilemu, možno bude Vaša otázka námetom na ďalší článok.