Prečo si vybrať strešný nosič Yakima/Whispbar?

TECHNOLÓGIA NOSIČOV

Tvar

Strešné nosiče Yakima (Whispbar) sú generáciu pred svojimi konkurentmi. Boli navrhnuté ľuďmi, ktorí nosiče denne používajú už takmer 30 rokov plus majú veľké skúsenosti z aeronautiky. Roky práce a výskumov priniesli niečo, čo príroda vedela už odjakživa – vtáci nemajú hranaté krídla.

                                                

Zmena nosičov na aerodynamický tvar priniesla prakticky úplné odstránenie nepríjemnej hlučnosti a takmer nulový vplyv na spotrebu auta. Ocenia to najmä tí, ktorí neradi neustále montujú a demontujú nosiče zo strechy.

Materiály, vybavenosť

Odhliadnuc od aerodynamického tvaru nosičov, je to absolútna kvalita materiálov, dizajnu a celkového spracovania, čo posúva tieto nosiče ďaleko pred ich konkurenciu. Skutočne ich potrebujete chytiť do ruky aby ste to ocenili. Každý kto už niekedy mal niečo do činenia so strešnými nosičmi si určite všimne množstvo prepracovaných „detailov“, ktoré v celku robia Yakima (Whispbar) nosičmi č.1.


Navyše, nielenže montáž a demontáž nosičov je maximálne jednoduchá, ale aj náradie pre ňu (ak je potrebné) je schované priamo tam kde ho potrebujete - pod krytom pätky.

Nosiče Yakima (Whispbar) sú aj vysoko odolné. Aj keď výrobcom udávaná nosnosť je 75kg, bezproblémovo absolvovali City Crash test až na 100kg.

Vysoký stupeň univerzálnosti

Častým nedostatkom strešných nosičov je, že ak si po čase kúpite nové auto, musíte si naň kúpiť aj nové strešné nosiče, pretože tie staré nepasujú. A to sú zbytočné náklady naviac.

Nosiče Yakima (Whispbar) sú vybavené patentovanou technológiou Smart-FootTM. Pätka nosiča je rovnaká pre akýkoľvek typ auta a strechy, bez ohľadu na spôsob uchytenia. Dokonca je jedno či máte auto s plochou strechou alebo s pozdĺžnymi strešnými nosičmi (lyžinami)! Prispôsobenie uchytenia podľa typu strechy zabezpečuje montážny kit.

Vy si teda zakúpite základný nosič a montážny kit podľa typu svojho auta.

Ak neskôr vymeníte auto, kúpite si len nový montážny kit a svoj pôvodný nosič používate naďalej.

Túto univerzálnosť môžete využiť napríklad tak, že si s kolegom, známym alebo susedom kúpite len jeden nosič + dva montážne kity a nosič si môžete požičiavať.

Možnosť ďalšieho používania nosičov na inom aute je limitovaná len prílišnými rozdielmi v rozmeroch strechy pôvodného a nového auta. Nosiče s presahom (Through Bar) sú vďaka možnosti väčších posunov pätky na tyči omnoho univerzálnejšie než uzavreté nosiče alebo špeciálne nosiče pre lyžiny. Napríklad typ S15 je rozmerovo vhodný pre 380 modelov áut, typ S16 pre 420 modelov áut a S17 pre 110 modelov áut.

Znižujeme hluk, šetríme spotrebu

Všetky dostupné strešné nosiče majú jedno spoločné – jazda s nimi spôsobuje, najmä pri vyšších rýchlostiach, nepríjemné hučanie, ktoré sa pri dlhšej jazde stáva často neznesiteľným. Preto ak práve nič na nich neprepravujete (nainštalované strešné boxy čiastočne vylepšujú aerodynamiku nosičov), putujú nosiče zo strechy ihneď dole. Niektorí výrobcovia sa snažili tento problém eliminovať takzvanými „aero“ tyčami, výsledok je však skôr kozmetický, než zásadný.

Po štyroch rokoch vývoja prichádza výrobca s tichou revolúciou: patentované strešné nosiče Yakima (Whispbar™) v tvare krídla.


Zníženie aerodynamického odporu na minimum znamená pri jazde takmer úplnú nehlučnosť nosičov a to pri akejkoľvek rýchlosti auta. Porovnávacie testy vo veternom tuneli preukázali hlučnosť nižšiu až o 70%(!) oproti iným nosičom. Video s jedným z testov si môžete pozrieť aj tu.


Okrem tvaru nosiča má podiel na odstránení hlučnosti aj zakrytie T-drážky z jej vnútornej strany. Pri montáži príslušenstva ju nevyberáte ale len prstom stlačíte dole. Drážka tak zostáva zakrytá celý čas a po celej dĺžke bez ohľadu na to, či na nosičoch máte namontované nejaké príslušenstvo alebo nie. Zaručene taktiež kryciu gumu nestratíte ani nezabudnete. Jazda s odkrytou drážkou totiž spôsobuje nepríjemné pískanie.


 

Nosiče Yakima (Whispbar™) kvôli hlučnosti zo strechy dávať dole určite nebudete!
Ak máte na svojom aute strešné nosiče často, určite nebude pre Vás zanedbateľný ani fakt, že s nosičmi Whispbar™ sa na rozdiel od bežných nosičov takmer vôbec nezmení spotreba auta.
Viete že pri najazdení cca 45.000 km ušetríte toľko paliva, že máte naše nosiče úplne ZADARMO?
Aj preto bol Whispbar™ na Automechanike 2008 ocenený ako ekologický produkt a zaradený do Greendirectory.

Špeciálny model nosičov pre autá s lyžinami

Pre viacerých vodičov, najmä majiteľov SUV-čiek, namontovanie strešných nosičov a strešného boxu znamená, že sa nevojdú do garáže. Musia preto vždy pred „ustajnením“ auta demontovať strešný box. Väčšinou pritom celková výška auta presahuje výšku brány do garáže len niekoľko málo centimetrov (2-5).

Yakima (Whispbar) ponúka nielen účinné, ale aj vysoko estetické riešenie. Špeciálne nosiče pre montáž medzi pozdĺžne strešné nosiče (lyžiny). Ich namontovaním sa výška auta prakticky vôbec nezmení a získate tak potrebné centimetre, ktoré umožnia vjazd auta do garáže aj s namontovaným strešným boxom.

Po dizajnovej stránke vyzerajú tieto špeciálne strešné nosiče minimálne tak dobre (ale často ešte oveľa lepšie) ako nosiče fabricky montované do niektorých typov áut.

     

          

  K namontovaniu týchto nosičov nepotrebujete žiadnu prídavnú redukciu, špeciálne pätky, montážny kit ani čokoľvek iné.  
         
  Dokonca aj imbusový montážny kľúč je umiestnený tak, že ho máte kedykoľvek k dispozícii.                  Nosiče sú samozrejme uzamykateľné.  

  

Diskusia
Pridať nový príspevok
Nenašli sa žiadne diskusné príspevky
Pridajte sa k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Neprehliadnite naše akcie a novinky.