Ako spraviť kufor zo strechy auta?

Dnes si môžeme vybrať. Chceme elegantný sedan, kompaktný hatback, rodinné kombi, priestranné MPV,  terénne SUV... Každý má iné kritériá na základe čoho si vybrať. Na jednom sa však zhodneme všetci. Nech si už vyberieme akúkoľvek variantu, vznikajú situácie, keď sa naše potreby na priestor v kufri menia. Niekedy by sme naše úžasné kombi najradšej skrátili, aby sme mohli pohodlne zaparkovať v tesnejších priestoroch nákupného centra, naopak sú situácie keď nám je aj veľký kufor kombíka  malý.

Pre takéto prípady je ideálnym riešením strešný box.  Ponúka ďalší veľkorysý priestor na streche auta. Pri rozhodovaní či si box kúpiť, a aký si vybrať, treba brať do úvahy viac aspektov.

Príležitostné použitie?

Treba si zvážiť ako často by sme box v priebehu roka potrebovali. Ak je to len  jeden, či dva krát v roku, nemusíme investovať stovky € do boxu a riešiť jeho skladovanie. Box sa dá aj požičať. U nás zapožičiavame boxy už od 5,50€ na deň. Ak nevlastníte priečny nosič treba rátať aj s ďalšími nákladmi na zapožičanie nosiča 2,50€ na deň.  V prípade zapožičania, je potrebné nechať aj zálohu za box (nosič) počas zapožičania (od 250€ za box a 100€ za nosič).

Veľkosť a tvar boxu.

Všetci výrobcovia zhodne uvádzajú za najefektívnejšie, čo sa aerodinamiky týka, dlhé a nižšie boxy. Sú ideálnou voľbou aj pre lyžiarov. Pojmú aj dlhšie lyže. Treba si však uvedomiť, že vzhľadom na cenu boxov a malý rozdiel v aerodynamických vlastnostiach sa oplatí kúpiť box s čo najväčším objemom. Aj preprava na lyžovačku dnes nepredstavuje nároky len na prepravu lyží. Objemnejší box pohodlne pojme celej rodine alebo skupine priateľov aj lyžiarky, prilby a všetky tie drobnosti čo nosíme "keby náhodou". V lete je to neoceniteľný pomocník pre rodiny ktoré cestujú na dovolenku autom.

V ponuke máme boxy s dľžkou 130cm až 230cm a objemom od 300l až do 630l.

Výška auta.

Limitujúcim faktorom môže byť výška auta s boxom. Ak potrebujete parkovať v podzemných garážach a parkoviskách, treba obzvlášť u vyšších vozidiel počítať s ďalším nárastom výšky. Sú garáže kde sa s boxom na vyššom aute nevôjdete. V týchto prípadoch je skutočne hlavným kritériom pre výber boxu jeho výška. V našej ponuke nájdete exkluzívny box Yakima SkyBox LoPro s výškou len 29cm a veľkorysím objemom až 425l.

Skladovanie.

Obrovskou dilemou pri boxoch je skladovanie v mimo sezónnom období. Pre toho, kto vlastní garáž, existuje elegantné riešenie ako box uložiť – špeciálny držiak boxu ktorý ho pohodlne zdvihne nad auto. Aby sa predišlo prípadnému poškodeniu boxu pri skladovaní či manipulácii, je veĺkým pomocníkom ochranný obal na box. Obal je vyrobený z jemného flaušového materiálu a ochráni box pred nečistotami a poškriabaním, máme ho  v ponuke tu.

Cena boxu.

 Ak nepotrebujete väčší batožinový priestor nepretržite, je kúpa boxu  rozhodne ekonomickejšie riešenie ako investícia do väčšieho auta. Kvalitné strešné boxy máme v ponuke už od 199€. Jedná sa o dlhodobú investíciu a box môžete naďalej využívať aj ak sa rozhodnete vymeniť automobil. Nákup strešného boxu si u nás môžete rozložiť aj na dlhšie obdobie a využiť možnosť nákupu na splátky.

Diskusia
Pridať nový príspevok
Nenašli sa žiadne diskusné príspevky
Pridajte sa k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Neprehliadnite naše akcie a novinky.