Recenzia - nosič na bicykel Thule Packn Pedal

Recenzia na nosič na bicykel Thule Packn Pedal 

Thule prišlo na trh s nosičom Thule Packn PedalMal by to byť univerzálny nosič na bicykel, ktorý je možné namontovať na akýkoľvek rám bicykla. Je možné k nemu dokúpiť aj bohaté príslušenstvo, čo z neho robí komplexný produkt. Rozhodli sme sa ho pre Vás vyskúšať.

Na trhu je samozrejme dostupných kopec nosičov. Tento je však úlne iný. Ak máte celo odpružený bicykel alebo bicykel s kotúčovými brzdami a  pokúšali ste sa naň zohnať a namontovať nosič, znamenalo to vybaviť sa značnou dávkou trpezlivosti, a technickej zručnosti. Konečne niekto vypočul prosby fanúšikov cyklistiky a prišiel  na trh s naozaj univerzálnym nosičom. Tu naozaj platí, že v jednoduchosti je krása. Thule upustilo od prešpekulovaných adaptérov, a komplikovenej konštrukcie a vybralo sa cestou štyroch pevných nilonových popruhov. A vieto čo? Naozaj to funguje!

 

Univerzálnosť: dávame 10 bodov.

Univerzálnosť je najväčšou devízou tohto nosiča.  Nosič je možné bez problémov namontovať na cestný bicykel,  horský bicykel, na bicykel s kotúčovými brzdami, či celo odpružený rám. Preto hodnotíme univerzálnosť najvyššou možnou známkou.

 

Montáž: dávame 8 bodov.

Aby mohol byť tento nosič univerzálne použiteľný sú nutné pri montáži isté nastavenia. Toto môže byť obťažujúce pri prvej inštalácii a samozrejme aj časovo náročnejšie. Pri každej ďalšej inštalácii však už máte nosič nastavený a čas potrebný na montáž je výrazne kratší.

 

V balení nosiča Thule Packn Pedal nájdete  všetko čo potrebujete pre inštaláciu a tiež 3 rôzne dĺžky nosných vzpier. Čo môžeme poradiť je, aby ste si nosič nastavili (vybrali potrebné dĺžky vzpier a zložili vopred) a až takto pripravený montovali priamo na bicykel.

Strhávame 2 body za náročnejšiu prvoinštaláciu. Opakovanú montáž by sme už hodnotili ako jednoduchú a časovo nenáročnú.

 

Stabilita a nosnosť: dávame 10 bodov.

Priznám sa, že náš prvý dojem z nosnosti tohto nosiča bol značne skeptický. Predsa len pocit, že nejaké 4 popruhy udržia viac ako 4 poriadne skrutky ... Uvádzaná nosnosť 25 kg je však reálna a v porovnaní s inými nosičmi výrazne vyššia. Hliníkovo plastová konštrukcia poskytuje oporný rám ktorý je veľmi robustný. Spôsob ako je montovaný vlastne prenáša nosnosť priamo na koleso a pri poriadnom dotiahnutí sme naň bez obáv naložili náklad na hornej hranici nosnosti bez toho, aby sa akokoľvek kĺzal, kýval a podobne. Hodnotíme najvyššou známkou. Pre nás najväčšie prekvapenie!

 

Zabezpečenie nosiča: dávame 10 bodov.

Toto je kapitola sama o sebe. Vlastne dostáva význam len pri tomto nosiči. Klasické nosiče uvolníte z bicykla jednoduchým uvolnením skrutiek a matíc. Thule Packn Pedal však prišiel s niečím ako uzamknutie nosiča. Nylonové popruhy totiž po utiahnutí na rám bicykla neuvolníte bez použitia špeciálneho kľúčika (súčasť balenia). Prípadné odcudzenie nosiča z bicykla teda nie je možné bez poškodenia nosiča (prerezania popruhov).

 

Hmotnosť: dávame 7 bodov.

Neprekvapilo nás, že hmotnosť tohto nosiča je o niečo väčšia. Hliníkovo plastová konštrukcia je pomerne robustná. Hmotnosť je teda vyššia ako u konkurencie. Podľa nás však nie je podstatné či samotný nosič váži o nejakých 100g až 200g viac keď na neho môžeme naložiť 25kg. Radšej robustnejší nosič aj s nejakou hmotnosťou navyše, ktorý je pevný a spoľahlivý, ako ľahší nosič ktorý sa nám zrúti pod nákladom.

 

Komfort a kvalita prevedenia: dávame 10 bodov.

Samotný nosič vyzerá perfektne. Je zreteľný rukopis Thule ktorý kladie dôraz na dizajn a kvalitu materiálu. Namontovaný nosič vyzerá rovnako úžasne aj na bicykli. Čo sa týka komfortu použitia, konštrukcia je tak pevná a stabilná, že si pri jazde ani neuvedomíte, že ho máte namontovaný. Rovnako pozitívne hodnotíme aj bohaté príslušenstvo ktoré je možné k nosiču dokúpiť. Praktický a štýlový nákupný košík Packn Pedal Basket ako aj Packn Pedal Side Frames  - rámy pre upevnenie postranných tašiek. Dávame plný počet.

 

Zhrnutie:

Thule Packn Pedal je výrobok na ktorý cyklistická verejnosť čakala. Minimálne pre majiteľov bicyklov špeciálnej konštrukcie je tento nosič jediným riešením. Ide o moderný, dizajnovo a funkčne prepracovaný produkt. Ťažko nájdete na trhu nosič s podobným praktickým využitím. Podľa nás je to produkt pre každého.

 
Diskusia
Pridať nový príspevok
Nenašli sa žiadne diskusné príspevky
Pridajte sa k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Neprehliadnite naše akcie a novinky.